İstanbul Uluslararası Çevre Zirvesi’nde Gisaş Ailesi Olarak Bizlerde Varız!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 06-07-08.12.2018 tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ nde düzenlenen “İSTANBUL ULUSLARARASI ÇEVRE ZİRVESİ” nde GİSAŞ GEMİ İNŞA SAN. A.Ş. ve GİSBİR GEMİ İNŞA SANAYİCİLERİ BİRLİĞİ olarak SIFIR ATIK PROJESİ hususundaki farkındalığımızı ve kuruluşumuzun bu süreçte yaptığı faaliyetleri paylaşmak ve bu projeye anlamlı değerler katabilmek için bizlerde yer aldık.

Zirveye teşrif eden Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine ERDOĞAN Hanım, sıfır atık bilincini aşılamak ve sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi adına, yapılan çalışmalardan bahsederek plastik tüketiminin en aza indirgenmesini ve kaynağında ayrıştırma ile atık miktarının sıfırlanmasını amaçladıklarını belirtmiş ve fuaye alanında ki stantlara ziyarette bulunarak firmaların bu husustaki çalışmaları hakkında bilgiler almışlardır.

GİSAŞ ve GİSBİR ortaklığında kurulan standımızı ziyaret eden misafirlerimize fuar boyunca çevre danışmanlık birimi personellerimiz tarafından sıfır atık projesi ve firmamızın İstanbul Tuzla Tersaneler Bölgesinde yürüttüğü faaliyetler konusunda bilgi verilmiştir.

Fuar boyunca çevre kirliliğinin önlenmesinde anahtar yol olarak geri dönüşüm, yaşanabilir şehirler için çevre öngörüleri, iklim değişikliğinin olumsuz etkileri ve korunma yolları, milli teknoloji ve stratejik dönüşüm hamlelerinin çevresel faydaları, ulaşımda çevresel faktörler hakkında bilgilendirme ve yaşanılabilir bir çevre adına paneller gerçekleştirilmiş ve tüm katılımcıların da yer alması sağlanmıştır.