GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.; Tuzla Gemi İnşa ve Onarım Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tersaneler ve yan sanayi kuruluşlarının katılımı ile 1995 yılında kuruldu.

GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.’nin kuruluş amacı; bölgedeki tersaneleri kendi olanakları ile ve de tek başlarına yaptıkları bazı tedarik ve çalışmaların irrasyonel olmasının getirdiği yükten kurtarmaktır.

GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.; günümüzde gemi inşa ve onarımında ana girdileri oluşturan malzeme ve teçhizatı ortaklarına uygun koşullarda temin etmektedir.

GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.; yine aynı ilkeden hareketle yaptığı yatırımlarla hayata geçirdiği tesisleri tersanelerin üretim faaliyetleri kapsamında entegre bir yapı içinde çalıştırmakta; tersanecilik faaliyetleri dışında kalmakla birlikte, gemi inşa ve onarım sektörünü yakından ilgilendiren hizmetleri tersanelere uygun koşullarda sağlamaktadır.

GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.; Türkiye’nin en büyük tersane bölgesi olan Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde ana girdileri oluşturan malzeme ve teçhizatı en uygun koşullarda sağlayarak; ortakları olan tersanelerin çıkarlarını üst seviyelerde tutarak uluslararası rekabet koşullarında konumlarını güçlendirmektedir.

Tarihçe

 • 2021

  GİSAŞ Tersane şubesi faaliyetlerine başladı.

 • 2013

  2013-01 belge no ile “Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerden Kaynaklanan Kirliliğe Hazırlıklı Olma İle İlgili Eğitim Semineri ve Tatbikat Programı Düzenlemeye Yetki Belgesi” alındı. Yetki belgelerimiz periyodik olarak güncellenmektedir.

 • 2012

  MANEVRA yazılım sistemi devreye alınarak, internet üzerinden talep takip sistemi kullanılmaya başlandı.

 • 2011

  Tamamen GİSAŞ bünyesine bağlı 7 Kılavuz Kaptan, 4 adet Römorkör, 3 adet Palamar botu ve 1 adet Pilot bot ile hizmet verilmeye başlandı.

 • 2011

  ÇDYB-0470 belge noları ile Çevre Danışmanlık Yeterlilikk Belgesi alınarak , uzman bir ekip ile tesislere Çevre Danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Yetki belgelerimiz periyodik olarak güncellenmektedir.

 • 2010

  2009/4-2010/09 belge no ile “Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddeler Tarafından Kirletilmesinde Acil Durumlarda Müdahale Yetki Belgesi” alındı. Yetki belgelerimiz periyodik olarak güncellenmektedir.

 • 1998

  Dekaş-Med Marine ortaklığıyla Kılavuzluk ve Römorkör hizmeti başladı.

 • 1995

  Tuzla Gemi İnşa ve Onarım Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tersaneler ve yan sanayi kuruluşlarının katılımı ile GİSAŞ GEMİ İNŞA SAN. A.Ş. yılında kuruldu

GİSAŞ Tersane Şubesi Belgeler

GİSAŞ TEKNİK OLMAYAN PROJE ÖZETİ PAYDAŞ KATILIM PLANI ŞİKAYET MEKANİZMASI PROSEDÜRÜ ÇEVRESEL VE SOSYAL YÖNETİM PLANI İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

Değerlerimiz

GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.; hedeflediği amaçlarına ulaşmak için, asla vazgeçmeyeceği “Kurumsal İlkeler”e uygun olarak çalışmalarını yürütür.

 • Güvenilirlilik, Kurum veya kişilerle yapılan sözleşmelere bağlılık.
 • İnisiyatif Almak, İlgi alanına giren konularda geniş vizyonla öngörülü davranmak, hızlı karar almak,
 • Müşteri Odaklılık, Hizmet verilen kurum/kişilerin çıkarlarını sonuna kadar kollamak,
 • Korumacı Sorumluluk, Kurum kaynaklarını en doğru biçimde ve sorumlulukla kullanmak; çevreye zarar vermeden çalışmak,
 • Geleceği Planlamak, Uluslararası piyasalarda söz sahibi bir kurum olarak varlığını sürdürebilmek için geleceğe dönük planlama yapmak, sürekli yeni projeler tasarlamak

Gelişen gemi inşa sektörü ve deniz ticareti GİSAŞ’ı olumlu bir başlangıç noktasına koymakta iken aynı zamanda bu gelişmeyi kaldırabilmek için birçok zorluklar ile karşılaşılmaktadır.

GİSAŞ Tersaneler ve ortakları ile beraber ilerlemektedir.

Yönetim


POLİMAR DENİZCİLİK VE TİC. LTD. ŞTİ.


MURAT DENİZCİLİK VE TİCARET


SNR GEMİ İNŞAA SANAYİ A.Ş.


GEMAK GEMİ İNŞAAT SAN. ve TİC. A.Ş.


DENTAŞ GEMİ İNŞA VE ONARIM SAN A.Ş.


CEREN DANIŞMANLIK DENİZCİLİK SAN. ve TİC. A.Ş.


KUZEYSTAR SHIPYARD DENİZCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.