Denizcilik Kabotaj Bayramı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz’in konuşmaları ile törene başlanıldı.

Beşiktaş Meydanı’nda kurulan etkinlik alanındaki törende İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis konuşmalarında Deniz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının önemine vurgu yaptı.  İstanbul Valisi Vasip Şahin’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlayarak konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Beşiktaş Belediyesi Bando Ekibi, Beykoz Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, İstanbul Teknik Üniversitesi Bando Trampet Takımı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Mehter Takımı da gösteri yaptı.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İstanbul’da, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz, Gemi İnşa Sanayiciler Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve Gisaş Gemi İnşa Sana. A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Bayramoğlu katılımıyla Beşiktaş’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Törenin ardından Vali Şahin, Hızırreis Deniz, Murat Kıran, Bilgehan Bayramoğlu ve beraberindekiler meydanda bulunan Barbaros Hayrettin Paşa’nın türbesini ziyaret ederek, dua etti. Ziyaretin ardından Vali Şahin, anı defterini imzaladı.

Buradan Beşiktaş iskelesinde bekleyen Kıyı Emniyeti gemisine binen Vali Şahin, Hızırreis Deniz, Murat Kıran, Bilgehan Bayramoğlu ve beraberindeki heyet, İstanbul Boğazı’na çelenk bıraktı ve Boğaz’da gerçekleştirilen töreni izledi.

Boğaz’da gerçekleştirilen törende Kıyı Emniyetine ait deniz araçları ve Gisaş’a ait Gisaş 8 deniz aracının eşliği ile su gösterisi gerçekleştirildi.