Deniz Elçileri Topluluğu Gönüllü Evimiz Açılıyor

GİSAŞ ailesi olarak bizler herkesin sağlıklı, dengeli bir doğal çevrede yaşama hakkına sahip olduğu bilinci ile bu zamana kadar birçok sosyal sorumluluk projelerine imzamızı attık.

Bir yenisini eklediğimiz Denizci Gönüllüler Projesiyle bu yolda hep birlikte el ele yürüyeceğimiz Türkiye Gemi İnşa Sanayiciler Birliği (GİSBİR) ve bu süreçte bizlere yol gösteren TURMEPA iş bilirliğiyle yarınlarımıza temiz denizler bırakmayı hedefledik.

Gönüllü evimizin açılışını yaptığımız bu önemli günde GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat KIRAN, TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şadan KAPTANOĞLU ve GİSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilgehan BAYRAMOĞLU’ nun kurdele kesiminden sonra yapmış oldukları konuşmalar sırasında sektörel bazda görüşler bildirerek, çevresel bazda da her zaman yanımızda olduklarını belirtmişlerdir. Bu gibi projeler ile daima Tuzla Tersaneler Bölgesinin öncü olunacağının, sıfır atık projesi ile atıkları kaynağında azaltmayı hedefleyen çalışmaların sektörümüzde başladığının ve sıfır atık mavi projesi ile de denizlerimizde atık oluşumunu engellemeye destek olacağının sözü verilmiştir. GİSBİR Yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu açılışımız, Tuzla Emniyet Müdürü Müslüm KAHRAMAN ‘ın katılımı ile projemizin geniş kitlelere ulaşacağının habercisi olmuştur.

Etkinliğin devamında, TURMEPA Gönüllü Bölümü Yönetmeni Belgin ERGÜL tarafından “Denizci Gönüllüler Programı Nedir?”  adı altında küçük bir sunum yapılarak program tanıtılmış, şirketimiz Çevre Koordinatörü Elif Gizem ALBAYRAK tarafından GİSAŞ & GİSBİR çatısı altında yürütülen bu programa ilişkin mevcut gönüllülerimiz tanıtılarak, yapılması planlanan projelerden bahsedilmiş, son olarak en büyük hedefin çatımız altına bir çok gönüllü arkadaşımızı dahil etmek olduğu iletilerek, gönüllülerle birlikte bizler hazırız ve sıfır atık mavi sözü ile söz veriyoruz mesajı verilmiştir.